state of us: Afsluitend programma
18:00–21:00
de Appel, Tolstraat 160, Amsterdam
Foto: Sander van Wettum
Het afsluitend programma van state of us omvat informele kunstenaarsgesprekken met de deelnemende kunstenaars Ciarán O’ Dochartaigh en ClĂodhna Timoney, en een performance van Family Connection.
In de performance riba blòki ta trese rekuerdo / on blocks recalling memories kijkt Family Connection naar mogelijke toekomsten voor de Caribische eilanden die nog steeds onder Nederlandse kolonisatie en bezetting staan. In de geest van het lied Mi Ke Sa van Rudy Plaate stelt het collectief een verleden voor dat nog moet plaatsvinden, met poëzie, muziek en archiefbeelden. De performance nodigt het publiek uit tot het heroverwegen van lineaire tijd, afwezigheden en agency.
Programma
18:00: Lezingen door Ciarán O’ Dochartaigh en ClĂodhna Timoney
19:00: Performance riba blòki ta trese rekuerdo / on blocks recalling memories door Family Connection
20:00: Borrel
Over state of us
state of us is een project dat bestaat uit een tentoonstelling in de Appel en een reeks filmvertoningen, performances en discussies over de geërfde trauma's als gevolg van koloniaal geweld en overheidsoptreden, die generaties lang hun stempel blijven drukken op de samenleving en op het mentale en fysieke welzijn van mensen.
Vertrekkend vanuit Ierland – algemeen beschouwd als het eerste Britse koloniale project – brengen de tentoonstelling en evenementen kunstenaars samen die zich bezighouden met Ierland of de Ierse ervaring, naast de voortdurende en historische strijd in plaatsen als Palestina en Bangladesh. De werken laten zien hoe de alledaagse, verraderlijke praktijken van koloniaal bestuur en geweld nog lang na de formele onafhankelijkheid van staten en internationale overeenkomsten voortduren, verankerd in lichamen en herinneringen, in intieme affecties, in sociale dynamieken en disfuncties.