event
2015
Museumstraat

Museumstraat

23.05.2015

De Pretoriusstraat in de Transvaalbuurt te Amsterdam is op zaterdag 23 mei voor één dag Museumstraat. Bewoners van deze straat zijn voor één dag museumdirecteur. Zij kiezen uit de collecties van Amsterdamse musea één (of meerdere) museumstukken en stellen die in hun eigen woning tentoon. De deuren staan open voor iedereen die een bezoek wil brengen.

Aanstaande zaterdag zijn collectiestukken van het Amsterdam Museum, Foam, Allard Pierson Museum, CBK, Tropenmuseum, EYE, ARCAM, Werelderfgoed Podium UNESCO, de Hortus, de Appel arts centre en het Multatulihuis bij Amsterdammers thuis te bewonderen. Elf deelnemende bewoners vertellen hun affectie met de objecten en laten deze in de context van hun eigen huis zien.

Randprogrammering
Naast de opengestelde woningen is er ook een feestelijke randprogrammering in de straat met muziek van bands van het Conservatorium, rondleidingen verzorgd door de Blikopeners, eten en drinken en andere optredens.
Kom op 23 mei naar de Museumstraat Pretoriusstraat en praat, kijk en denk mee met de museumdirecteuren voor één dag die hun deuren openzetten voor alle belangstellenden. Ontdek dat iedereen een match kan hebben met musea.

www.museumstraat.nl